Najlepszy prezent na Mikołajki dla fotografa

Wielkimi krokami zbliża się grudzień. A jak wiadomo – grudzień to czas świąt, prezentów i niespodzianek. Czy myśleliście już, co warto kupić najbliższym w tym roku, by ich uszczęśliwić? A może macie wśród swoich znajomych i rodziny osoby związane i zafascynowane fotografią? Jeśli tak, to ten poradnik jest dla Was idealny. Postaramy się w nim przybliżyć Wam aktualne trendy i prezentową listę „must have” dla fotografów. Od drobnych gadżetów za niewielkie pieniądze po prezenty ciekawsze, ciut droższe, ale na pewno warte swojej ceny. 

Świetnym pomysłem może okazać się personalizowany kubek, bawełniana torba lub koszulka. Na wielu stronach internetowych (jak np. www.crazyshop.pl) możemy wybierać wśród ogromu wariantów zarówno kolorystycznych jak i graficznych. Może być z nutą vintage, możemy iść w stronę wesołych śmiesznych rysunków, ale istnieje też opcja w pełni spersonalizowanego gadżetu – wówczas to my wysyłamy do firmy grafikę i określamy kolorystykę, a oni wszystko przygotowują. Ceny takiej przyjemności wahają się od 20 zł po 100 zł. 

Bardzo dobrym wyborem może okazać się także wywołanie zdjęć i stworzenie pięknego albumu lub fotoksiążki. W sklepie www.sklep.fotosmart.com.pl istnieje możliwość wykonania spersonalizowanej fotoksiążki lub fotoalbumu na życzenie klienta. Wystarczy wysłać swoje ulubione zdjęcia, określić ich rozmiar oraz wybrać typ oprawy graficznej, która najbardziej nam się podoba, a później pozostaje już tylko czekać na odbiór pięknego prezentu. Fotograf na pewno się z niego ucieszy, bowiem każdy przecież wie, że wywołane zdjęcia są zupełnie inne w odbiorze od tych widzianych na cyfrowym nośniku. Ceny wahają się od 30 zł (fotoksiążka) po 150 zł (fotoalbum).

Innym modnym prezentem może okazać się coś, co niedawno pojawiło się w świecie fotografii, a co podbiło serca fotografów na całym świecie. Mowa oczywiście o pakietach presetów, tworzonych przez najlepszych fotografów. Kupując je, mamy możliwość korzystania z najwyższej formy edycji zdjęć. Piękna kolorystyka i dbałość o szczegóły to to, co wyróżnia większość pakietów. Można kupić je na stronach np. Meridian Presetes lub Looks like Film, gdzie mamy do wyboru paczki tworzone przez wielu zdolnych młodych fotografów. W zależności od ilości presetów w paczce, ceny zaczynają się do ok 150 zł wzwyż. 

Jeśli zaś chcecie poratować technicznie i obdarować swojego fotografa czymś ładnym, ale przede wszystkim przydatnym, świetnym wyborem może okazać się porządna, duża karta pamięci SD lub szybki pendrive. Można też rozejrzeć się za gustownym, ciekawym paskiem do aparatu. Nie dość, że mają one ciekawy design, to jeszcze przeważnie twórcy dużą wagę przykładają do tego, by były wygodne i by noszenie na nich ciężkiego sprzętu sprawiało przyjemność. 

Jak widzicie, jest w czym wybierać. Ceny prezentów zaczynają się już od 20 zł, a nie chcieliśmy pokazywać niczego, co kosztowałoby więcej niż 300 zł. Wszystkie te akcesoria na pewno ucieszą obdarowanego i sprawią, że jego praca stanie się jeszcze przyjemniejsza.