Najlepsze albumy fotograficzne

Jesień to pora długich wieczorów i herbaty pitej z wielkiego kubka. To też czas relaksu, cieszenia się z małych chwil i nauki. Jesienią można bezkarnie zaszyć się pod kocem na kanapie i oglądać filmy, seriale i czytać książki. Można też przeglądać albumy fotograficzne i to z nimi dziś do Was przychodzimy. Obojętnie, czy szukacie czegoś na prezent czy sami chcecie sprawić sobie przyjemność, te tytuły nie mogą być Wam obce. W propozycjach znajdziecie wielu autorów jak i wiele rodzajów fotografii – dla każdego coś dobrego. 

  • Elliott Erwitt „Dog Dogs”

Ciekawa propozycja dla wszystkich fanów zarówno psów, jak i fotografii ulicznej. Bohaterami albumu są nasi czworonożni towarzysze i ich relacje z właścicielami i otoczeniem zewnętrznym. Erwitt jest mistrzem zdjęć, które opowiadają ciekawe historie, a psy w jego wykonaniu mają jeszcze większy urok.

  • Tadeusz Rolke „Rolke”

Piękne, wyważone portrety kobiet i artystów. Album powstał w czasach, gdzie takie pozycje dostępne były na zachodzie, a nie na naszym rodzimym podwórku. Świetna propozycja dla fotografуw, którzy lubią fotografię portretową z kontekstem.

  • Henri Cartier-Bresson „A Propos de Paris”

To jeden z najbardziej znanych i cenionych albumów fotograficznych na świecie. Stworzony przez fotografa nazywanego ojcem fotografii reporterskiej i precyzji ukazuje esencję Paryża. To jego dusza i historia. Wśród zdjęć, które do dziś uznawane są za symbole miasta znajdziemy m.in. obrazy z wyzwolenia Paryża po II wojnie światowej czy romantyczne sceny z życia jego mieszkańców. 

  • Steve McCurry „Untold – The Stories Behind the Photographs”

Steve McCurry jest jednym z najbardziej popularnych współczesnych fotografów. Na całym świecie ludzie znają warsztat jego twórczości. Ten album pozwala poznać historię pracy artysty i jego dokonań. W książce dzieli się swoim archiwum i opowiada historie powstawania najsłynniejszych zdjęć. Dzieli się także niepublikowanymi dotąd portretami, wariantami fotografii i osobistymi wspomnieniami, które zostały ubrane w nadzwyczaj ciekawą narrację. 

  • Kacper Kowalski „Efekty Uboczne”

To podniebna podróż ukazująca trudne relacje pomiędzy człowiekiem a środowiskiem. Zdjęcia lotnicze, które zdobyły wiele nagród i przykuwają uwagę kompozycją, symetrycznością i niespodziewanymi elementami, które dostrzegamy dopiero po chwili. Świetna propozycja zarówno dla estetów jak i fanów fotografii lotniczej. 

  • Nobuyoshi Araki „Love by Leica”

Araki słynie z kontrowersyjnych działań. Skandalizujący akt to najczęstszy temat jego prac. W albumie, który stał się już klasykiem, a mimo to wciąż wzbudza kontrowersje, zebrano zdjęcia ukazujące związane kobiety, akty, kwiaty i jedzenie. Pozycja na pewno przypadnie do gustu wszystkim skandalistom.

  • Szymon Brodziak „One”

Brodziak to mistrz fotografii mody, reklamy i kreatywnego portretu. W albumie zostały zebrane jego najciekawsze prace, które były publikowane w wielu magazynach mody i stylu życia, w tym międzynarodowych edycjach Playboya i włoskiego Vogue’a.